Odkryty basen w Kielcach już otwarty. Są pierwsi chętni

Data publikacji: 27.06.2020 12:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej

27.06.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wypoczywa na basenie przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Od dzisiaj obiekt należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest otwarty. Kierownik obiektu Andrzej Nańczyk przypomina, że basen działa pod pewnymi obostrzeniami sanitarnymi.

- Każda osoba, która wchodzi na teren obiektu ma mierzoną temperaturę i dopiero wówczas może iść kupić bilet. Przed kasą zostały wyznaczone dwumetrowe odstępy, by osoby stojące w kolejce nie gromadziły się zbyt blisko siebie. Ponadto, na terenie obiektu jest kilka punktów do dezynfekcji rąk, a osoby przebywające nad basenem muszą zachowywać od siebie dwumetrowy odstęp - wyjaśnia Andrzej Nańczyk.

Do dyspozycji wypoczywających są dwa baseny, a także boiska, m.in. do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną i koszykówkę. 

Na basenie wypoczywała dziś m.in. pani Anita z 4-letnią córką Laurą.

- Zaczęły się wakacje, po zniesieniu restrykcji w końcu można wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. Przyszłyśmy trochę się ochłodzić, popływać, mile spędzić czas. Dla mnie woda jest trochę za zimna, ale córce to nie przeszkadza, bo ochoczo pluska się w basenie. Nie ma zbyt dużo ludzi, pogoda sprzyja, więc jest idealnie - dodała pani Anita.

Na basenie przy ulicy Szczecińskiej byli dzisiaj także 11-letni Alek i 12-letni Kuba. Jak zgodnie przyznali, lubią pływać i cieszą się, że w końcu basen został otwarty. W sposób aktywny można ciekawie spędzić czas ze swoimi znajomymi - dodali chłopcy.

Maksymalnie na terenie obiektu może przebywać do 150 osób. Bilety są w takich samych cenach, jak w ubiegłym roku. Normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 7 zł, a osoby posiadające kartę seniora na teren obiektu mogą wejść za 3 zł.

Reklama