Ogier Ferrum z Michałowa najlepszy na pokazie w Janowie Podlaskim

Data publikacji: 09.08.2020 13:13
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2020. Janów Podlaski. Ogier Ferrum i Paweł Syliwoniuk

08.08.2020. Janów Podlaski. Ogier Ferrum i Paweł Syliwoniuk
Fot. Karolina Misztal

Tytuł Best in Show Narodowego Pokazu Koni Arabskich 2020 w Janowie Podlaskim powędrował do rocznego ogiera Ferrum ze stadniny koni w Michałowie. Do michałowskich hodowców trafiła także nagroda pieniężna w wysokości 70 tys. zł. Z kolei w kategorii Czempionat Polski Ogierów Młodszych trzecie miejsce zajął Pointer.

Z kolei mistrzynią Polski w kategorii Czempionat Polski Klaczy Młodszych została dwuletnia Elgarolia. W kategorii Czempionat Polski Klaczy Rocznych na drugim miejscu uplasowała się Elbadora, a na czwartym Elmetida. W kategorii Czempionat Polski Klaczy Starszych drugie miejsce zajęła Emandorisa.

Marek Romański, prezes Stadniny Koni w Michałowie mówi, że liczył na kilka nagród, ale szczególnie dziękuje hodowcom.

- Widać duże zaangażowanie zarówno hodowców, jak i pracowników stadniny. Wyniki są ukoronowaniem ich ciężkiej pracy - mówi.

10 spośród 22 koni udało się sprzedać podczas 51. Aukcji Pride of Poland na łączną kwotę ponad 1,5 mln euro. Najwyższą cenę, osiągnęła Perfinka ze Stadniny Koni w Białce. Została sprzedana za 1,25 mln euro.

Na prestiżowej liście ze stadniny michałowskiej widniało sześć klaczy. Była też możliwość zakupienia dwóch źrebiąt, które urodzą się dopiero w przyszłym roku. Spośród ośmiu koni z michałowskiej stadniny tylko trzy zwierzęta znalazły swojego kupca. To Lawinia sprzedana za 95 tys. euro, za źrebię Emandorii, które pojawi się na świecie w marcu, zapłacono 70 tys. euro. Z kolei Gandahara sprzedana została za 15 tys. euro.

Cztery konie z Michałowa nie znalazły swoich kupców. To Florissima, Frazza, Emily oraz Esmora. Z kolei Wieża Mocy została wycofana z aukcji.

Wydarzenie zwieńczy aukcja Summer Sale. 10 sierpnia, podczas letniej wyprzedaży, zaprezentuje się osiem koni, w tym siedem klaczy i jeden 5-letni ogier Dastan ze stadniny w Michałowie.

 

LISTA LINKÓW, POD KTÓRYMI MOŻNA OGLĄDAĆ WYDARZENIE:

Pride of Poland Polish Arabian Horse Show

Pride of Poland Polish Arabian Horse Show

Pride of Poland Summer Arabian Horse Sale

Reklama