Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego już trwa

Data publikacji: 02.07.2021 15:37
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Kultura

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

„Wieża” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literackiego, w którym można wygrać 5 tys. zł. Konkurs organizowany jest w ramach festiwalu literackiego w Kielcach pt.: „Pociąg do literatury. I Herling - Grudziński Festiwal”.

Podczas imprezy, która odbędzie się w Kielcach w dniach 3-5 września bieżącego roku zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń: spotkania z pisarzami, warsztaty literackie i wystawy. Do udziału w dyskusjach zaproszeni zostali najwybitniejsi znawcy twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz artyści zajmujący się jego prozą. Impreza ma na celu rozbudzenie potrzeby czytania i promocję wartościowej literatury poprzez osadzenie jej wśród wyzwań cywilizacyjnych społeczeństwa XXI wieku. To także sposób na upamiętnienie pochodzącego z Kielc pisarza i wartości humanistycznych, którym był wierny.

Konkurs, który jest elementem festiwalu ma charakter otwarty, a przyświecające mu hasło przewodnie: wieża, może być rozumiane dosłownie lub metaforycznie. Na konkurs należy przesłać jedno opowiadanie o objętości do siedmiu stron wydruku komputerowego. Regulamin dostępny jest na stronie: http://ompio.pl.

Prace należy przesyłać mailem do 5. sierpnia 2021 r. na adres: sekretariat@zamkowa3.pl.

Organizatorem konkursu są kieleckie instytucje: Wzgórze Zamkowe - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Nagroda dla zwycięzcy - 5 tys. zł ufundowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

adv adv
Wiadomości
Reklama