Ograniczenia w pracy urzędu gminy w Piekoszowie. Wójt z koronawirusem

Data publikacji: 01.10.2020 19:51
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Gminy w Piekoszowie

Urząd Gminy w Piekoszowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urząd gminy w Piekoszowie pracuje w ograniczonym zakresie i w skróconych godzinach. Wstęp do budynku nie jest możliwy.

W przypadku konieczności złożenia dokumentów, należy je wysłać pocztą, mailem lub wrzucić do oznakowanej skrzynki podawczej, znajdującej się w przedsionku urzędu, na parterze, od ul. Częstochowskiej. Osobisty odbiór najważniejszych dokumentów będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Do odwołania są natomiast wstrzymane przyjęcia interesantów przez pracowników urzędu oraz wójta. Powodem tych zmian jest m.in. potwierdzenie zakażenia koronawirusem u wójta Zbigniewa Piątka. Włodarz gminy w rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że czuje się dobrze, a chorobę przechodzi bezobjawowo. Dodaje, że poddał się testom natychmiast po tym, jak dowiedział się, że w sobotę miał kontakt z osobą zakażoną.

- Otrzymałem informację, że w moim organizmie jest wirus Sars-Cov-2. Jestem w domu, pracuję zdalnie, a urząd działa w ograniczonym zakresie - dodał.

Zapewnił, że w urzędzie cały czas przestrzegano wszelkich zasad sanitarnych, jednak, jak dodał, sanepid wkrótce podejmie decyzję, którzy pracownicy zostaną skierowani na testy i kwarantannę.
Wójt zaapelował też do wszystkich o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

- Jest myślę wiele przypadków bezobjawowych, w których osoby nie odczuwają żadnych dolegliwości, czego przykładem jestem ja sam. Jednak należy dbać o swoje wzajemne bezpieczeństwo, bo widać, że jest to poważna sprawa - dodał.

Zmiany w pracy urzędu gminy w Piekoszowie obowiązują do odwołania.

Reklama