Ogród botaniczny w jesiennej krasie

Data publikacji: 03.10.2020 16:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2020. Kielce. Jesień na wrzosowisku w Parku Botanicznym

03.10.2020. Kielce. Jesień na wrzosowisku w Parku Botanicznym
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Kieleckim Ogrodzie Botanicznym są już widoczne oznaki jesieni. Nową porę roku możemy zaobserwować między innymi po coraz większej liczbie liści w odcieniach żółci, czerwieni i brązu.

Obecnie najpopularniejszymi i najatrakcyjniejszymi roślinami w ogrodzie są wrzosy, które okres kwitnienia rozpoczęły już w sierpniu. Jak informuje Bartosz Piwowarski, zastępca kierownika placówki, w tym miejscu możemy podziwiać ponad 120 odmian wrzosu pospolitego.

- Do końca października z pewnością będzie można oglądać grupę tak zwanych wrzosów pączkowych, które są niezwykle odporne na trudne warunku atmosferyczne - wyjaśnia.

Bartosz Piwowarski zaznacza, że część roślin powoli przygotowuje się do zimy.

- Obecnie poza wrzosami ładnie prezentują się np. hortensje. Z kolei jeszcze tydzień temu pięknie wyglądały dalie, które ostatnie przymrozki nieco wymroziły, dlatego musiały zostać wycięte. Ponadto zaczynamy zabezpieczać i przygotowywać wrażliwe rośliny do warunków zimowych. Polega to przede wszystkim na przycinaniu wszystkich bylin, które już przekwitły. Szykujemy także agrowłókniny, którymi rośliny będą zabezpieczane - dodaje.

Kielecki Ogród Botaniczny będzie dostępny dla zwiedzających do końca października.

Reklama