Ogrodzenie z Buska znalazło się... w Sandomierzu

Data publikacji: 27.05.2021 15:52
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Odzyskane elementy ogrodzenia

Odzyskane elementy ogrodzenia
Fot. świętokrzyska policja

Elementy ogrodzenia przywłaszczone w Busku–Zdroju zostały odzyskane w Sandomierzu. Elementy płotu o łącznej wartości prawie 320 tys. zł wróciły już do Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, który jest pokrzywdzonym w tej sprawie.

Odzyskane elementy ogrodzeniaFot. świętokrzyska policja

Do buskich policjantów, w ubiegłym tygodniu wpłynęło zgłoszenie o przywłaszczeniu  elementów ogrodzenia, o łącznej wartości blisko 320 tys. zł na szkodę Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Jak wynikało z jego treści, w listopadzie ubiegłego roku jeden z wykonawców podjął się wykonania renowacji stalowego ogrodzenia, przebiegającego wokół tężni.

Mimo zobowiązujących go umów i licznych ponagleń, do chwili obecnej nie zwrócił zdemontowanych elementów. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju. Śledczy ustalili gdzie mogą znajdować się elementy ogrodzenia.

W środę (26.05.) w Sandomierzu, kryminalni zabezpieczyli je, a następnie zwrócili  prawowitemu właścicielowi. Teraz trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności oraz przyczyn niezrealizowania umowy przez wykonawcę.

Odzyskane elementy ogrodzeniaFot. świętokrzyska policja

Reklama