OHP rozpoczyna nowy rok szkoleniowy

Data publikacji: 01.10.2020 16:45
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.10.2020 Święty Krzyż. Msza inaugurująca rok szkolny w OHP. Prałat Jarosław Sroka

01.10.2020 Święty Krzyż. Msza inaugurująca rok szkolny w OHP. Prałat Jarosław Sroka
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Podopieczni Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy zainaugurowali dziś rok szkoleniowy 2020-2021. Uroczystości odbyły się na Świętym Krzyżu. Mszę świętą w bazylice klasztoru odprawił ksiądz Jarosław Sroka, Krajowy Duszpasterz Ochotniczych Hufców Pracy. Mówił młodzieży o lekcji krzyża i znaczeniu tego symbolu.

Jacek Sabat komendant Świętokrzyskiej Komendy OHP tłumaczył, że wizyta na Świętym Krzyżu jest ważna dla młodych ludzi, których kształci świętokrzyska OHP.

- Złożyliśmy sobie życzenia na najbliższe miesiące nauki. Oczywiście dodawaliśmy sobie sił i optymizmu do tego, co jest związane z koronawirusem. Rok szkoleniowy rozpoczęło 1005 młodych ludzi. Kształcą się w sześciu jednostkach opiekuńczo-wychowawczych. W trzech jednostkach oferujemy młodzieży zakwaterowanie - powiedział Jacek Sabat.

O wadze wizyty w klasztorze na Świętym Krzyżu mówili również podopieczni OHP, między innymi Mikołaj Wicsło, który kształci się w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych.

- Święty Krzyż to wyjątkowe miejsce w naszym województwie. Ja w tym roku chciałbym nauczyć się rzeczy, których jeszcze nie poznałem podczas praktyk. Co prawda, od pierwszej klasy dzięki praktykom zdobyłem dużą wiedzę, ale chcę się doszkalać - stwierdził Mikołaj.

W uroczystościach na Świętym Krzyżu wziął udział Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy, Bogdan Ścibut. Jak podkreślał, z powodu pandemii ten rok szkoleniowy jest dużym wyzwaniem zarówno dla kadry jak i młodych ludzi kształcących się w OHP. Jednak zapewniał, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa możliwe jest prowadzenie zajęć praktycznych, bez których nie da się nauczyć żadnego zawodu.

OHP kształci młodych ludzi w 63 zawodach.

Reklama