OHP rozpoczyna rok

Data publikacji: 05.10.2021 15:03
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ochotnicze Hufce Pracy w Starachowicach

Ochotnicze Hufce Pracy w Starachowicach
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Uczniowie i nauczyciele Ochotniczych Hufców Pracy zainaugurowali we wtorek (5 października) nowy rok szkolny. Uroczystość odbyła się w Starachowicach.

W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy przygotowały miejsce do nauki i pobytu stałego dla 900 uczniów informuje komendant Grzegorz Małkus.

- Proponujemy uczniom możliwość zakwaterowania i nauki, zapraszamy także młodzież, która chce do nas dojeżdżać. Proponujemy szeroką gamę kształcenia w różnych zawodach – fryzjerskim, kosmetycznym, krawieckim, mechanicznym czy elektrycznym - wymienia.

Obecnie osoby z umiejętnościami zawodowymi są bardzo poszukiwane na rynku pracy. W Starachowicach, gdzie funkcjonuje Specjalna Strefa Ekonomiczna, szczególnie poszukiwani są elektrycy czy monterzy samochodowi, w Kielcach rynek pracy otwarty jest np. na operatorów obrabiarek CNC.

Do jednostek OHP przyjmowana jest przede wszystkim młodzież o zmniejszonych szansach życiowych, pochodząca z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, niedostosowana społecznie, wymagająca i poszukująca opieki oraz możliwości kształcenia i zdobycia zawodu. Obecnie funkcjonuje sześć jednostek w naszym województwie, to Kielce, Końskie, Pińczów, Skarżysko, Starachowice i Jędrzejów.

Reklama