OHP zaprasza młodzież do współpracy

Data publikacji: 14.09.2021 19:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. OSIW OHP Pińczów

Świętokrzyska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy zaprasza młodzież do współpracy.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi w wieku od 15. do 18. roku życia w tym uczniów szkół branżowych. Do końca września młodzież może składać swoje zgłoszenia, aby skorzystać z kursów i szkoleń dostępnych w hufcach.

Jak informuje Magdalena Fogiel-Litwinek, komendant świętokrzyskiego OHP, wszystkie zajęcia i aktywności dla młodzieży są bezpłatne.

- Zapraszamy między innymi uczniów szkół branżowych, którzy mogą liczyć na wsparcie psychologiczne i pedagogiczne. Dla młodzieży organizowanych jest wiele kursów dokształcających, pozwalających zdobyć nowe kwalifikacje. W naszych ośrodkach młodzież może otrzymać także wsparcie wychowawcze, organizujemy też wyjazdy i wycieczki, zarówno w Polsce jak i za granicą. Oferujemy również pomoc dla rodzin ponieważ zdarza się, że nasi podopieczni pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych - wyjaśnia.

Młodzież może zgłaszać się między innymi do Hufca Pracy w Kielcach. Jacek Klamka komendant placówki podkreśla, że jednym z głównych zadań hufca jest organizacja praktyk zawodowych dla uczniów szkół branżowych. Jak zaznacza, zawodu młodzi ludzie mogą uczyć się w niemal 90 zakładach pracy w Kielcach i powiecie kieleckim. Co istotne młodzież w ramach praktyk otrzymuje wynagrodzenie.

- Pomagamy zorganizować praktyczną naukę zawodu m.in. w zawodach: kucharz, fryzjer, sprzedawca, betoniarz-zbrojarz, lakiernik, blacharz samochodowy, kierowca mechanik, piekarz czy kelner - wyjaśnia.

Młodzież do 18. roku życia może zgłaszać się także do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pińczowie. Kierownik placówki Jerzy Łaganowski podkreśla, że obecnie w ośrodku dostępne są wolne miejsca w Szkole Branżowej oraz klasach VII i VIII szkoły podstawowej. Jak podkreśla, oferta placówki skierowana jest szczególnie do młodzieży, która ma problemy edukacyjne.

Aktywność w Hufcach Pracy, to także możliwość rozwijania swoich pasji w wielu kołach zainteresowań m.in. strzeleckim, fotograficznym, teatralnym czy sportowym.

W województwie świętokrzyskim Ochotnicze Hufce Pracy zrzeszają 900 podopiecznych. Młodzież zainteresowana ofertą OHP szczegółowe informacje może uzyskać bezpośrednio w placówkach terenowych, mailowo lub telefonicznie.

adv adv
Wiadomości
Reklama