Ojciec Mateusz ścigał podejrzanych na sandomierskim rynku [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 14.09.2021 19:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Sandomierz. Plan filmowy serialu „Ojciec Mateusz

14.09.2021. Sandomierz. Plan filmowy serialu „Ojciec Mateusz"
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu ponownie pracuje ekipa serialu „Ojciec Mateusz”. Reżyserem odcinków, do których kręcone są ujęcia jest Artur Żmijewski, który także wciela się w postać głównego bohatera, czyli księdza - detektywa.

W rozmowie z reporterką Radia Kielce Artur Żmijewski powiedział, że kolejne  odcinki będą bardzo dynamiczne, pełne akcji.

- Będzie niebezpiecznie, śmiesznie i momentami ckliwie. W jednym odcinku pojawi się inne miasto niż Sandomierz, ale teraz nie wyjawimy, co to będzie za miejsce - dodał reżyser.

14.09.2021. Sandomierz. Plan filmowy serialu „Ojciec Mateusz". Na zdjęciu: Grażyna Szlęzak-Wójcik - Radio Kielce, Artur Żmijewski - filmowy ojciec MateuszFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Artur Pontek grający w serialu jednego z policjantów powiedział, że pracy na planie jest całe mnóstwo, dziś m.in. był to pościg za podejrzanymi, którzy poruszali się samochodem, była awantura w ogródku jednego z pubów i aresztowania. Dodał, że zarówno mieszkańcy Sandomierza, jak i turyści są bardzo przyjaźni, co pozytywnie przekłada się na pracę przy serialu.

Michał Olejnik, kierownik planu serialu „Ojciec Mateusz” poinformował, że obecnie zrealizowane zostaną ujęcia do 7 nowych odcinków. Wszystkie będą kręcone wyłącznie w rynku starego mjiasta. Filmowcy zostaną w Sandomierzu do czwartku.

Reklama