Okrągłe ze szkła i zmienia kolor. Co to?

Data publikacji: 23.11.2020 16:50
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Końskich/Faecbook

Ta rzecz jest najczęściej okrągła i wykonana ze szkła, wykorzystujemy ją codziennie choć jej nie dotykamy, wystarczy jeden ruch by zmieniła kolor. O czym mowa?

Zagadka tygodnia to nowy cykl Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, który zachęca do interakcji mieszkańców. Piotr Salata, dyrektor instytucji informuje, że nowy cykl to odpowiedź na zamknięcie ośrodka kultury i próba komunikacji i kontaktu z mieszkańcami w nowych realiach.

- Obecna sytuacja zmusiła nas do tego, żeby zaproponować nowe formy kontaktu z nami, stąd pomysł żeby co poniedziałek zadawać zagadkę. Na odpowiedzi czekamy do środy - mówi dyrektor.

Na profilu facebookowym Miejsco-Gminnego Domu Kultury w Końskich pojawia się w poniedziałek film z zagadką. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i jak dodaje dyrektor, zainteresowanie nową zabawą jest bardzo duże.

- Przyszło bardzo dużo odpowiedzi, niektóre przezabawne. Zagadki dotyczą głównie przedmiotów, ale planujemy też zagadki muzyczne w stylu „Jaka to melodia” -  dodaje dyrektor.

Odpowiedzi na zagadki można udzielać pod adresem: dkzagadka@gmail.com. A odpowiedź na pytanie zadane na początku to żarówka.

NAJNOWSZA ZAGADKA


Reklama