Okręgowa Komisja Wyborcza w Kielcach przyjmuje protokoły wyborcze

Data publikacji: 13.07.2020 00:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.07.2020 Kielce. Wybory prezydenckie. Komisja obwodowa nr 6

12.07.2020 Kielce. Wybory prezydenckie. Komisja obwodowa nr 6
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Polsce trwa liczenie głosów, jakie w drugiej turze oddali wyborcy. Po ich zliczeniu z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych i sporządzeniu protokołu, dokument dostarczany jest do okręgowych komisji wyborczych.

Jak informuje Adam Michcik, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatura Kielce, protokoły przyjmowane są systematycznie i bez problemów.

- Procedurę przekazywania protokołów rozpoczęła tradycyjnie gmina Kielce. Z pierwszymi dokumentami z obwodów odrębnych, czyli np. szpitali, czy domów pomocy społecznej, przedstawiciele przyjechali do komisji już po 22.00. Natomiast pierwszymi gminami, które jako pierwsze dostarczyły do nas protokoły z obwodów stałych były gminy Smyków i Łączna - mówi Adam Michcik.

Jak wyjaśnia, okręgowa komisja wyborcza po otrzymaniu protokołów obwodowych sprawdza je nie tylko pod względem formalnym, ale również weryfikuje w systemie informatycznym.

- Po otrzymaniu kompletów protokołów obwodowych, czyli ze wszystkich 102 świętokrzyskich gmin, będziemy mogli przystąpić do sporządzenia protokołu wyników zbiorczych na terenie naszego okręgu, który pokrywa się z obszarem województwa świętokrzyskiego - dodał Adam Michcik.

W naszym regionie jest 989 obwodowych komisji wyborczych.

Reklama