Olimpijczycy w boksie odwiedzą szkoły w regionie

Data publikacji: 19.10.2021 07:31
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Sandra Drabik

Na zdjęciu: Sandra Drabik
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwoje olimpijczyków w boksie: Sandra Drabik i Wojciech Bartnik spotkają się z uczniami szkół w województwie świętokrzyskim. Odwiedzą m.in. Starachowice, Skarżysko, Kielce, Jędrzejów i Staszów. Będą opowiadać o sportowej karierze, zachęcać dzieci i młodzież do aktywności i zaproszą do wspólnego treningu.

We wtorek (19 października) będą gościć w Zespole Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku, w szkole podstawowej w Parszowie oraz w podstawówkach nr 3 i 13 w Starachowicach. 

Poza spotkaniami z uczniami, na czwartek zaplanowano też wizytę w areszcie śledczym w Kielcach. 

Spotkania zainicjowała Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Patronuje im marszałek województwa, Andrzej Bętkowski. 

Urodzony w Oleśnicy Wojciech Bartnik to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. W 1993 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Kielczanka Sandra Drabik w 2011 roku została srebrną medalistką mistrzostw Europy oraz mistrzostw Unii Europejskiej. Dwa lata później zdobyła brązowy medal podczas tych zawodów. W 2015 roku wywalczyła srebro podczas igrzysk europejskich, a w 2019 roku - brąz. Kilkukrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski, jako jedna z trzech Polek wystąpiła w ringu na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Reklama