Opady śniegu spowodowały utrudnienia na świętokrzyskich drogach

Data publikacji: 26.12.2020 16:32 / Data aktualizacji: 26.12.2020 16:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Zagnańsk. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Śnieg spowodował dziś po południu spore utrudnienia dla kierowców na świętokrzyskich drogach. Po godzinie 16 otrzymaliśmy telefon od słuchaczki, która informowała o trudnych warunkach na drodze krajowej 74 z Kielc do Opatowa.

- Jedziemy w dużym korku, auta poruszają się ok 20 km/h, droga jest zasypana, niektórzy z powodu intensywnie sypiącego śniegu zjeżdżają na pobocza - informowała Słuchaczka.

Dyżurny z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznał, że widać spowolnienie ruchu w rejonie Łagowa. Zapewnił, że na miejsce są już wysyłane pługosolarki, które dziś intensywnie pracują na drogach krajowych od południa. W sumie, w całym województwie świętokrzyskim obecnie pracuje przynajmniej 16 pojazdów, których zadaniem jest przeciwdziałać gołoledzi na drogach i odśnieżać ulice.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć opady śniegu i śniegu z deszczem mogą utrudniać jazdę. W sumie na sieci dróg krajowych w całej Polsce pracuje 139 pojazdów do zimowego utrzymania.

Reklama