Opatów czeka na lekarzy, także zza wschodu

Data publikacji: 19.05.2021 15:05
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Szpital św. Leona w Opatowie

Opatowski Szpital św. Leona, podobnie jak lecznica z Ostrowca chce skorzystać z uproszczonej procedury ściągania lekarzy z Ukrainy. Nie zatrudni jednak agencji pracy, a medyków będzie poszukiwać na własną rękę.

Pomoże w tym jedna z fundacji, która zajmie się rekrutacją, a także zorganizuje dla nowej kadry szkolenia w Polsce.

Rekrutacja zaplanowana jest na czerwiec, ma ją osobiście nadzorować starosta opatowski Tomasz Staniek, który przekonuje, że szpital nie jest w trudnej sytuacji kadrowej, zabezpiecza mieszkańców powiatu, jednak potrzebni są konkretni fachowcy. Chodzi między innymi o anestezjologów, których brakuje niemal wszędzie.

Starosta pojedzie na Ukrainę w momencie, gdy będą już konkretne kandydatury. Dodaje też, że chodzi o przyjęcie 5-6 lekarzy. Włodarz powiatu zapowiada budowę i adaptację mieszkań, m.in. dla kadry medycznej, która zdecyduje się współpracować z opatowską lecznicą. Tuż obok Szpitala św. Leona powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy. W tym budynku dwie kondygnacje będzie zajmować placówka, z kolei na poddaszu mają powstać mieszkania. W ubiegłym roku wyremontowano jedno z mieszkań w internacie przy Zespole Szkół nr 1.

Mieszkania mają stanowić tymczasowe rozwiązanie, ponieważ lekarze to grupa społeczna, która - zdaniem Tomasza Stańka -szybko stanie na nogi w naszym kraju i się usamodzielni.
Władzom powiatu zależy na tym, aby do Opatowa przyjechali lekarze z polskimi korzeniami i Kartą Polaka.

Reklama