Opatowskie podziemia znów się zmienią

Data publikacji: 30.05.2021 16:20
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Podziemna trasa turystyczna

Opatów. Podziemna trasa turystyczna
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kolejne transze dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu trafiły do powiatu opatowskiego. Posłużą wzbogaceniu oferty Podziemnej Trasy Turystycznej w Opatowie.

Jak informuje Paulina Gierada, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Kultury, pozyskano 68 tys. zł na nową wystawę, która uzupełni ofertę podziemi.

- Powstanie wystawa „Wielka historia w małym mieście”. Wystawa ma na celu uzupełnienie historii, która jest przedstawiana podczas zwiedzania - mówi dyrektor.

Dodaje, że poruszony zostanie wątek templariuszy, co do których obecności w Opatowie spierają się historycy. Miasteczko było też świadkiem jednej z największych walk powstańczych, tzw. bitwy opatowskiej.

Z kolei 100 tys. zł ministerstwo przeznaczyło na modernizację tarasu. Jak informuje wicestarosta opatowski Małgorzata Jalowska, łączna wartość prac wyniesie 260 tys. zł. Zaniedbana przestrzeń tarasu zyska nowy blask i będzie się komponować z wyremontowanymi w ubiegłym roku wnętrzami siedziby podziemi. Celem jest umożliwienie turystom odpoczynku, skosztowania regionalnych przysmaków, np. serów czy wina.

Efekty wykorzystania tych dotacji będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku.

Reklama