Opinie po wyborze Kaczyńskiego i Tuska

Data publikacji: 03.07.2021 18:42 / Data aktualizacji: 03.07.2021 20:21
Autor: Michał Kita , Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2021. Warszawa. Kongres PiS. Na zdjęciu (od lewej): wiceminister Piotr Wawrzyk, prezes Jarosław Kaczyński i Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce

03.07.2021. Warszawa. Kongres PiS. Na zdjęciu (od lewej): wiceminister Piotr Wawrzyk, prezes Jarosław Kaczyński i Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Piotr Wawrzyk/Facebook

Jarosław Kaczyński ponownie prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjęli niemal jednogłośnie przedstawiciele ugrupowania podczas sobotniego kongresu wyborczego partii w Warszawie. Za głosowało 1245 osób, 18 było przeciw, a 5 wstrzymało się.

W opinii świętokrzyskich parlamentarzystów - Jarosław Kaczyński gwarantuje dalsze sukcesy całego obozu Zjednoczonej Prawicy.

Poseł Krzysztof Lipiec

Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że dzisiejszy dzień był jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych tego roku. Wybór Jarosława Kaczyńskiego jest potwierdzeniem tego, że PiS ma autentycznego przywódcę, który wyznaczył dobry kierunek zmian i rozwoju Polski - dodał.

- To niezwykle ważne, że dzisiejszy kongres udzielił Jarosławowi Kaczyńskiemu tak znacznego poparcia. Jestem przekonany, że to wydarzenie tylko umocniło nasze środowisko. A także potwierdziło naszą gotowość do wzięcia odpowiedzialności za dalsze losy Polski i Polaków – powiedział.

Krzysztof Lipiec przypomniał, że równie istotne było także przesłanie, które prezes PiS skierował dziś do Polek i Polaków. Mowa o wzięciu odpowiedzialności za państwo polskie, które mimo trudnych sytuacji, jak np. kryzys wywołany pandemią bardzo dobrze się rozwija. A to wszystko dzięki dobrym i skutecznym programom wdrażanym w życie przez partię rządzącą.

Wiceminister Piotr Wawrzyk

Jak stwierdził Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych - pod przywództwem prezesa Kaczyńskiego PiS kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, i tak będzie dalej.

- Podczas swojego wystąpienia prezes mówił między innymi o zmianach w sposobie organizacji partii, a także zmianach dyscyplinujących członków. Nie zabrakło także promocji Polskiego Ładu. Zmiany w Prawie i Sprawiedliwości, to ewolucja aby być jeszcze bardziej skutecznym i jeszcze skuteczniej zabiegać o głosy Polaków - dodał.

Piotr Wawrzyk odnosząc się do powrotu Donalda Tuska do przewodniczenia Platformie Obywatelskiej stwierdził, że nie wnosi ono nic nowego do polskiej polityki, a jedynym „pomysłem programowym” PO w dalszym ciągu jest narzekanie na PiS.

Europoseł Dominik Tarczyński

Zdaniem europosła PiS Dominika Tarczyńskiego, sobotni kongres Prawa i Sprawiedliwości nie niesie za sobą rewolucji, a ewolucję w funkcjonowaniu partii.

- Od lat stawiamy na lidera, który ma wizję, któremu zaufaliśmy. To właśnie Jarosław Kaczyński od lat mówił o solidarnym rozwoju Polski. My na ten solidarny rozwój kraju stawialiśmy w momentach kiedy przegrywaliśmy, kiedy wygrywaliśmy i kiedy rządzimy. Natomiast Polski Ład jest programem zaplanowanym na dziesięciolecia - dodał.

Dominik Tarczyński zaznaczył, że w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej PiS posiada plan rozwoju dla przyszłych pokoleń.

- Platforma to polityczni hedoniści, oni myślą, aby było im dobrze teraz, dziś, a nie myślą o Polsce i Polakach i tym co będzie za dwadzieścia lat. Natomiast my mówimy o przyszłości następnych pokoleń, a to, co po sobie zostawimy nie będzie wstydem, nie będzie interesem i walkami wewnętrznymi tak, jak ma to miejsce w Platformie - podkreśla europoseł.

Poseł Marek Kwitek 

Zdaniem posła Marka Kwitka - Jarosław Kaczyński jest gwarantem, że Polski Ład zostanie w pełni zrealizowany. Świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że dla niego szczególnie ważne było przyjęcie podczas kongresu uchwały dotyczącej Polskiego Ładu dla wsi.

- To szczególnie ważne, dla nas wieś jest podstawą bezpieczeństwa żywnościowego państwa. Gospodarstwa rodzinne muszą uzyskać opiekę prawną. Pod tym kontem podejmowaliśmy naszą uchwałę, która jak każdy z naszych programów dedykowanych dla rolnictwa jest wyrazem szacunku dla mieszkańców polskiej wsi - zaznacza poseł.

Senator Krzysztof Słoń

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że Jarosław Kaczyński podszedł do wyboru na lidera PiS na kolejną kadencję z wielką pokorą. Parlamentarzysta zaznacza, że przyszły sukces wyborczy ugrupowania zależy od wytężonej pracy wszystkich członków ugrupowania.

- Prezes Kaczyński mówił często w mocnych i ostrych słowach o tym, że musimy zmienić sposób rządzenia i podejście do władzy, bo tylko to będzie kluczem do zwycięstwa w kolejnych wyborach. A ten jest niezbędny do tego, aby w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli Polacy. Podczas kongresu dokonaliśmy także zmian statutowych, które mają ułatwić działanie całego ugrupowania, począwszy od najmniejszych struktur formacji, tak, aby realizować wyznaczone cele - zaznacza.

Marszałek Andrzej Bętkowski

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego zaznaczył, że reelekcja Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko szefa Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantem zapoczątkowanej w 2015 roku polityki partii.

- Dzisiejszy kongres można uznać za kolejne zwarcie szyków Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Podjęte decyzje pozwolą na kontynuowanie w jeszcze skuteczniejszy sposób zapoczątkowanych kilka lat wcześniej dobrych zmian, które mogą tylko przysłużyć się Polsce i Polakom. A zarazem przyczynią się do zrobienia porządku w swoich szeregach -  powiedział.

Wiceminister Anna Krupka

Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu uważa, że prezes Jarosław Kaczyński to niekwestionowany lider Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy.

- Na dzisiejszym kongresie prezes Jarosław Kaczyński podsumował swoją zeszłą kadencję i zarazem naszkicował to, co przed nami, przedstawiając strategię na kolejne lata, jak również propozycje zmian wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, które zaowocują spójnym, konsekwentnym i skutecznym działaniem - powiedziała.

Wiceminister zaznaczyła, że dzisiejsza decyzja o ponownym wybraniu Jarosława Kaczyńskiego na szefa partii była słuszna.

Poseł Andrzej Kryj

 Z kolei poseł Andrzej Kryj podkreślił, że zjazd członków PiS-u był niezwykle ważnym wydarzeniem, zarówno dla ugrupowania, jak i dla Polski.

- Kongres, w którym braliśmy udział wskazał nam drogę, którą powinniśmy pójść, jeżeli chcemy wygrać kolejne wybory. Mamy program oraz ogromne możliwości. Teraz potrzeba jedynie dużych nakładów pracy – tłumaczył.

Poseł odniósł się także do wystąpienia lidera Prawa i Sprawiedliwości, określając je mianem odezwy do wszystkich członków partii nawołującej do dalszej wytężonej pracy na rzecz ojczyzny.

- Dzisiejsze przemówienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego było dla mnie bardzo mocnym wezwaniem do dalszej mobilizacji Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ znajdujemy się w momencie, w którym mamy szansę popchnąć Polskę naprzód. Dzięki właściwym decyzjom będziemy mieli okazję, by w ciągu najbliższych kilku lat dorównać do średniej europejskiej pod względem rozwoju gospodarczego i zamożność Polaków. Takiej szansy nigdy wcześniej nie mieliśmy. Nie możemy jej zmarnować - skomentował.

Reklama