Opozycja nie pogodziła się z przegraną?

Data publikacji: 05.08.2020 14:56 / Data aktualizacji: 05.08.2020 20:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W czwartek prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą, pięcioletnią kadencję. Uroczystą przysięgę głowa państwa złoży przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli połączonymi izbami Sejmu i Senatu.

Tymczasem część polityków opozycji, m.in. szef PO Borys Budka, a także byli prezydenci - Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, czy była premier Ewa Kopacz zapowiedzieli bojkot tego wydarzenia.

Co na ten temat sądzą mieszkańcy Kielc? Niektórzy w rozmowie z naszym reporterem podkreślali, że zachowanie polityków opozycji nie jest fair. Jak mówili, Andrzej Duda został wybrany większością głosów. Ponadto urzędowi głowy państwa należy się szacunek.

Inni natomiast zaznaczali, że nieobecność wielu polityków opozycji może być związana z epidemią koronawirusa i przypadkami potwierdzonymi wśród parlamentarzystów. Niektórzy podkreślali, że powodem absencji jest łamanie konstytucji przez Andrzeja Dudę, nie potrafili jednak wyjaśnić na czym miałoby ono polegać. Wśród kielczan pojawiły się także opinie, że politycy opozycji nie pogodzili się z wynikiem przegranych dla nich wyborów prezydenckich.

O tej sprawie dyskutowaliśmy także w audycji Punkty Widzenia.

Reklama