Organizacje pozarządowe organizują festiwal

Data publikacji: 11.09.2021 10:59
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jacek Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki

Jacek Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich oraz ochotnicze straże pożarne wezmą udział w festiwalu organizacji pozarządowych. Impreza odbędzie się dziś w Wiązownicy Kolonii w gminie Staszów.

Na stoiskach znajdą się informacje o działalności danej organizacji, będzie można też porozmawiać ze społecznikami o tym, co robią i jakie mają doświadczenia. Jak powiedział Jacek Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki, które jest organizatorem festiwalu, impreza ma uświadomić ludziom, że organizacje pozarządowe są wokół nich i działają na rzecz lokalnej społeczności. To również okazja, aby zintegrować środowisko działaczy społecznych.

Podczas festiwalu nie zabraknie tradycyjnej muzyki świętokrzyskiej, tańców, jedzenia i wielu innych atrakcji. Całość zacznie się o godz. 15. Trzy godziny później rozpocznie się zabawa taneczna z udziałem kapeli „Od Połańca Jarka Kobrynia” i „Kapeli Sióstr Piotrowicz” z Rakowa.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Świętokrzyskiej Ekonomii Społecznej, jest dofinansowane z pieniędzy unijnych dla regionu świętokrzyskiego.

Reklama