Organizacje sportowe ze wsparciem finansowym marszałka

Data publikacji: 17.03.2021 14:32
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
17.03.2021 Kielce Podpisanie umów na wsparcie świętokrzyskiego sportu. Na zdjęciu (od lewej): Robert Janus - Prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa, Tomasz Jamka - członek zarządu województwa

17.03.2021 Kielce Podpisanie umów na wsparcie świętokrzyskiego sportu. Na zdjęciu (od lewej): Robert Janus - Prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa, Tomasz Jamka - członek zarządu województwa
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kwotą 2,4 mln zł przeznaczonych na sport dofinansuje w tym roku organizacje pozarządowe Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. To około 400 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

 Dzisiaj w siedzibie urzędu odbyło się uroczyste podpisanie umów ze zwycięzcami w pierwszym otwartym konkursie  ofert.

178 tys. zł otrzymała Świętokrzyska Federacja Sportu na dofinansowanie organizacji wojewódzkich igrzysk sportowych, imprez upowszechniających ruch i kulturę fizyczną oraz szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików. Kolejne 650 tys. zł trafi do tej samej organizacji z przeznaczeniem na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

200 tys. zł na organizację zawodów półfinałowych i finałowych Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w rywalizacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dofinansowanie udziału mistrzów województwa w ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej otrzymał Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Świętokrzyskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe otrzymało 130 tys. zł zł na organizację cyklu imprez sportowych, mających na celu upowszechnianie kultury fizycznej w różnych środowiskach oraz na udział reprezentantów regionu w imprezach ogólnopolskich.

- Zarząd Województwa zdecydował, że pieniądze przyzna na duże, systemowe zadania, które umożliwiają dostęp do ruchu, sportu, kultury fizycznej, podnoszenia umiejętności jak najszerszej grupie dzieci i młodzieży, z małych i większych miejscowości - wyjaśnił marszałek Andrzej Bętkowski.

Członek zarządu województwa Tomasz Jamka poinformował, że rozstrzygnięte zostaną jeszcze dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na łączną kwotę 1,1 mln zł. Przyznane będą także stypendia sportowe w wysokości 200 tys. zł.

Reklama