Osiem placówek edukacyjnych czeka na nowych dyrektorów. Kiedy rozstrzygnięcie konkursów?

Data publikacji: 23.06.2020 15:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.06.2020. Kielce. VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

23.06.2020. Kielce. VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wciąż nie wiadomo, kto będzie dyrektorem w ośmiu placówkach oświatowych w Kielcach. Konkursy na nowych szefów jednostek miały się rozpocząć dziś, ale jak informuje Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, z powodu epidemii koronawirusa nie było to możliwe.

- Niestety zostały odwołane. To dlatego, że przewodniczącym komisji konkursowej jest Piotr Łojek, dyrektor Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu, który przebywa na kwarantannie. Według prawa oświatowego trzeba było przełożyć konkursy - tłumaczy Marcin Różycki.

Wśród szkół, które są objęte konkursami jest VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Katarzyna Cedro, obecna dyrektor placówki złożyła dokumenty i nie ukrywa, że wystartuje w konkursie. Jak ustaliło Radio Kielce, gdyby konkurs odbył się w planowanym terminie byłaby jedyną kandydatką.

Najwięcej chętnych, bo aż pięcioro kandydatów rywalizuje o władzę w nowej placówce, którą jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 na Barwniku. Ta placówka powstała z połączenia Szkoły Podstawowej nr 32 i leżącego po sąsiedzku Przedszkola Samorządowego nr 39. Marzena Stempniak, dyrektor podstawówki mówi, że złożyła dokumenty w konkursie.

Jak mówi Marcin Różycki, w przypadku jednej placówki nie zgłosił się żaden kandydat. Mowa o Centrum Kształcenia Zawodowego, które powstaje przy ulicy Łódzkiej. Może się zdarzyć, że chętnych nie będzie również w nowym terminie.

- Pan prezydent ma wtedy prawo powołania dyrektora tej placówki. Mam nadzieję, że do konkursu ktoś się jednak zgłosi, bo mam duże oczekiwania wobec tej jednostki. Będzie ona najnowocześniejszą placówką w Polsce tego typu - twierdzi Marcin Różycki.

Władze Kielc szukają też dyrektorów Przedszkoli Samorządowych nr 3, nr 8 i nr 19 oraz Szkoły Podstawowej nr 15. Na razie nie wiadomo jakie będą nowe terminy konkursów, ale najprawdopodobniej odbędą się one w połowie lipca.

Reklama