Ósmoklasiści z całego kraju zdają do kieleckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Data publikacji: 30.06.2020 12:55
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
30.06.2020 Kielce. Testy sprawnościowe do NLO Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach

30.06.2020 Kielce. Testy sprawnościowe do NLO Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

78 szczypiornistów z całego kraju bierze udział w testach sprawnościowych do NLO Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach. Młodzi piłkarze ręczni wczoraj przeszli badania lekarskie i psychologiczne. Dzisiaj rozpoczęły się testy motoryczne, a także sprawdzające podstawowe umiejętności techniczne. Jutro młodzi szczypiorniści zmierzą się w małych grach oraz grze właściwej.

- Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie młodzieży, bo świadczy to o naszej dobrej pracy, jaką wykonujemy zarówno na polu szkoleniowym, jak i naukowym – powiedział dyrektor kieleckiej placówki, Radosław Wasiak.

- Teraz wszystko jest w rękach i nogach chłopców. Przed nimi jeszcze dwa dni wytężonej pracy i po nich poznamy najlepszych chłopców, w tym roczniku – dodał dyrektor kieleckiej placówki.

30.06.2020 Kielce. Testy sprawnościowe do NLO Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w KielcachFot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Pierwsza klasa w roku szkolnym 2020/2021 w SMS ma liczyć nie więcej niż 16 osób.

Przypomnijmy, że kielecka placówka istnieje od 2017 roku, a w czerwcu pierwsi absolwenci szkoły zdawali egzamin maturalny. W Polsce prosperują trzy szkoły mistrzostwa sportowego kształcące chłopców w piłce ręcznej. Oprócz kieleckiej jeszcze w Kwidzynie i Płocku.

Tagi do tego wpisu
Reklama