OSP Tuczępy z nowym wozem

Data publikacji: 30.01.2021 15:11
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.01.2021. Tuczępy. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Tuczępy

29.01.2021. Tuczępy. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Tuczępy
Fot. KP PSP Busko-Zdrój

Warty blisko 800 tys. zł nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki OSP w Tuczępach. Dotychczas używany przez druhów 30-letni pojazd został przekazany zaprzyjaźnionej jednostce z Rzędowa.

Samochód wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów i na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Jak informuje Jacek Bławat, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuczępach, nowy pojazd niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ratowników jadących do zdarzenia, jak również mieszkańców, zarówno gminy Tuczępy, jak i powiatu buskiego.

- Mamy dość często wyjazdy do gaszenia lasów, łąk czy ściernisk. To samochód przystosowany i wyposażony do akcji w takim terenie. Bardzo pomoże przy ratowaniu mienia i życia ludzkiego - mówi.

Dodaje, że jednostka ma w okolicy najwięcej wyjazdów do akcji ratowniczych.

- W ubiegłym roku druhowie uczestniczyli w 47 wyjazdach do zdarzeń w tym akcji gaśniczych i ratowniczych. Udzielamy się też sportowo i kulturalnie - dodaje.

Jednostka w 2018 roku obchodziła 95 lat istnienia. Liczy 52 strażaków, z czego 38 jest czynnych, 13 wspierających i jeden honorowy. Jest także drużyna młodzieżowa.

Na zakup wozu jednostka otrzymała dotację m.in. od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w wysokości 380 tys. zł, 200 tys. zł przekazał Urząd Gminy w Tuczępach, a 20 tys. zł to dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Resztę, czyli ponad 13 tys. zł stanowią środki własne jednostki OSP Tuczępy.

29.01.2021. Tuczępy. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP TuczępyFot. KP PSP Busko-Zdrój

adv adv
Wiadomości
Reklama