Ośrodek kultury w Opatowie z rządowym wsparciem

Data publikacji: 20.07.2021 13:15
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2021. Opatów. Fundusze na realizacje zadań dla Opatowskiego Ośrodka Kultury w Opatowie. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Gajewski - burmistrz Opatowa i poseł Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS

20.07.2021. Opatów. Fundusze na realizacje zadań dla Opatowskiego Ośrodka Kultury w Opatowie. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Gajewski - burmistrz Opatowa i poseł Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie otrzyma wsparcie na cyfryzację. 139 tys. zł ma służyć zakupowi niezbędnego sprzętu. W ostatnim czasie dom kultury pozyskał także 190 tys. zł na utworzenie Skweru Żołnierzy Wyklętych. Oba projekty dofinansowane będą ze środków rządowych.

Poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości informuje, że Opatów to miasto, które wykorzystuje szanse stwarzane przez polski rząd. Jego zdaniem, burmistrz miasta pozyskuje środki zewnętrzne, bo tak to powinno wyglądać. Zauważa też, że gmina chce dbać o historię kraju i dzięki rządowym środkom powstanie skwer poświęcony polskim patriotom.

- Skwer żołnierzy wyklętych był godzien tego, aby państwo dofinansowało to ważne przedsięwzięcie. Druga rzecz to konwersja cyfrowa domów kultury. Spore środki przeznaczone na to, aby domy kultury mogły realizować swoje zadania statutowe - mówi poseł.

Jak informuje burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski, złożony projekt, dzięki pomocy posła Krzysztofa Lipca, uzyskał wsparcie.

- Niekwestionowany przyjaciel Opatowa. Z czymkolwiek zwrócę się do posła to nie pozostaje to bez odpowiedzi. Poświęca dużo energii i czasu dla naszego miasta - mówi burmistrz.

W ramach cyfryzacji domu kultury zakupiony zostanie m.in. sprzęt do studia nagrań.

Longina Ordon, dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury, informuje, że do tej pory wyposażenie informatyczne było bardzo ubogie. Dało się to odczuć w momencie lockdownu. Pieniądze pozwolą na zakup nowego sprzętu, który pozwoli np. transmitować wydarzenia kulturalne.

- System kamer w sali widowiskowej, będziemy mieć urządzenia z całym osprzętem do miksowania i rejestrowania dźwięku, czyli studio nagrań. Stronę internetową uzupełnimy o dodatkowe komponenty dla osób z niepełnosprawnościami - wymienia dyrektor ośrodka.

Dodaje, że pracownicy przejdą szkolenia z montowania filmików i ich publikowania w Internecie.

Reklama