Ośrodek w Broninie jak nowy

Data publikacji: 25.11.2020 15:17
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2020. Bronina. Modernizacja i rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie

25.11.2020. Bronina. Modernizacja i rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie
Fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie

Zakończyła się rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie koło Buska. Do obecnego budynku dobudowano pawilon rehabilitacyjno-edukacyjny, w którym utworzono pracownie szkolne oraz gabinety specjalistyczne.

Jak informuje Wiesław Waga, dyrektor placówki, w sumie ośrodek wzbogacił się o dziewięć sal dydaktycznych. Na parterze znajduje się m.in. profesjonalny gabinet psychologiczny i logopedyczny. Z kolei na pierwszym piętrze, pracownie zawodowe.

- Po dwie pracownie z zakresu gospodarstwa domowego, prac biurowych, ogrodnictwa i florystyki. Ponadto powstała duża sala do rehabilitacji ruchowej wyposażona w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny czy tor z przeszkodami do nauki chodzenia - mówi.

To jak zaznacza to duży i znaczący obiekt.

- Nasi specjaliści, rehabilitanci, nauczyciele wychowania fizycznego, specjaliści od korekty wad postawy będą mogli prowadzić zajęcia z wychowankami, którzy potrzebują pomocy. Dzięki temu dzieci będą mogły lepiej przygotowane do funkcjonowania w życiu dorosłym - dodaje.

Inwestycja kosztowała ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło niemal 900 tys. zł.

Nowe skrzydło zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wybudowana została szatnia, zamontowano także windę. Ponadto w starej części budynku zostały wykonane prace remontowe. W ramach tego zadania zostały wybudowane cztery sale mieszkalne, kuchnia dla wychowanków oraz świetlica.

W specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie uczy się obecnie około 100 osób.

Reklama