Ostatki w Ogrodzie Botanicznym

Data publikacji: 31.10.2020 09:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.10.2020. Kielce. Ogród botaniczny jesienią

25.10.2020. Kielce. Ogród botaniczny jesienią
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ostatni raz w tym roku można zwiedzić Ogród Botaniczny w Kielcach. Zostanie on zamknięty na kilka miesięcy z powodu zbliżającej się zimy.

Katarzyna Socha, kierownik ogrodu informuje, że można jeszcze podziwiać m.in. kolekcje ponad 120 odmian wrzosów.

- Popularnością cieszy się także kolekcja traw ozdobnych, które zaczęły kwitnąć późnym latem, a teraz są w pełni rozkwitu. Mamy około 20 odmian tych roślin, w tym fantastyczne odmiany miskantów, czyli wysokich traw. Mają one kremowe lub białe kwiatostany, które ładnie powiewają na wietrze. W ogrodzie mamy również ponad osiemdziesiąt odmian dalii - mówi Katarzyna Socha. 

To, że od jutra (niedziela, 1 listopada) przez kilka miesięcy ogród będzie nieczynny dla zwiedzających nie oznacza, że nic się nie będzie tam działo. Katarzyna Socha wyjaśnia, że to bardzo dobry czas na prace porządkowe, czyli np. przesadzanie i przycinanie niektórych bylin, czy rozsadzanie krzewów i sadzenie drzew.

- Mamy w planach też prace porządkowe, jak wywóz organiki, porządki naszej strefy gospodarczej, ale też grabienie opadłych liści, przekopywanie rabat i grządek, czy ostatnie koszenia. To dla nas też dobry moment na konserwację elementów małej architektury, czyli ławek, koszy na śmieci, czy pergoli i skrzyń, które też będziemy naprawiać - dodała Katarzyna Socha. 

Sezon w Ogrodzie Botanicznym trwał od 15 maja. W tym czasie to miejsce odwiedziło ponad 32 tysiące osób. Dziś ogród, który znajduje się u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Karczówkowskiej będzie czynny do godziny 18. Ponownie dla zwiedzających zostanie otwarty 1 maja 2021 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama