Ostatni dzwonek dla przedsiębiorców na zwolnienie ze składek ZUS

Data publikacji: 19.06.2020 12:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
ZUS

ZUS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Tylko do 30 czerwca przedsiębiorcy mogą składać wniosek o zwolnienie ze składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. - Może on obejmować umorzenie za trzy miesiące, tj. marzec, kwiecień i maj - informuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Zachęcam, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z tej formy pomocy, ma na to szansę do 30 czerwca. Wnioski o zwolnienie z opłacania składek można składać do dowolnej jednostki ZUS - przypomina rzecznik.

- Ze zwolnienia z opłacania składek mogą skorzystać przedsiębiorcy zatrudniający do 9 i do 49 pracowników - dodał Paweł Szkalej.

- Z pełnego zwolnienia ze składek mogą skorzystać małe firmy zgłaszające do dziewięciu osób do ubezpieczeń społecznych. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni, których przychód przekracza trzykrotność średniego wynagrodzenia, ale ich dochody są niższe niż 7 tys. zł. Z kolei firmy zgłaszające do ubezpieczeń od 10 do 49 osób mogą być objęte 50 proc. umorzeniem kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych - dodał Paweł Szkalej.

Dotychczas w całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych umorzył składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych na łączną kwotę ponad 7,5 mld zł, a w świętokrzyskim to 194 mln.

Tagi do tego wpisu
Reklama