Ostatni krok do przejęcia akcji Korony

Data publikacji: 23.09.2020 12:16
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
05.09.2020. Kielce. 2. kolejka Fortuna 1. ligi: Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie

05.09.2020. Kielce. 2. kolejka Fortuna 1. ligi: Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Współwłaściciele Korony Kielce mogą już dysponować posiadanymi akcjami. To kolejny krok do zakupu przez miasto części spółki należącej do rodziny Hundsdörferów.

- W Krajowym Rejestrze Sądowym na skutek złożonego wniosku o rejestrację podwyższonego kapitału zakładowego, pojawiły się zapisy, które umożliwiają rozporządzanie akcjami - poinformował rzecznik prasowy prezydenta Kielc Tomasz Porębski. 

Jak informowaliśmy, na początku sierpnia, w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, podjęto uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o 5,1 mln zł. Jednak do chwili zarejestrowania przez KRS, nie było możliwe rozporządzanie nowymi akcjami.

Jednocześnie Tomasz Porębski poinformował, że akcjonariusze precyzują finalny kształt umowy, który pozwoli na przejęcie przez miasto 72 procent akcji Korony od rodziny Hundsdörferów.

Niemcom zależy na tym, żeby w trakcie najbliższego Walnego Zgromadzenia podpisać notarialny akt sprzedaży akcji, a po uregulowaniu zobowiązań finansowych, dokonać zmian w Radzie Nadzorczej spółki.

- W wyniku konsultacji przedstawicieli władz miasta z zarządem klubu oraz niemieckimi udziałowcami ustalono, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korona S.A. odbędzie się we wtorek 29 września o godzinie 14.00 - dodał Tomasz Porębski.

Reklama