Ostatnia droga Zbigniewa Marcinkowskiego

Data publikacji: 22.07.2021 14:44
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.07.2021 Kielce. Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pogrzeb Zbigniewa Marcinkowskiego, byłego radnego Porozumienia Samorządowego i Platformy Obywatelskiej

22.07.2021 Kielce. Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pogrzeb Zbigniewa Marcinkowskiego, byłego radnego Porozumienia Samorządowego i Platformy Obywatelskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rodzina, politycy, samorządowcy i przedstawiciele władz miejskich pożegnali dziś wieloletniego członka kieleckiej Rady Miasta, aktywnego działacza politycznego i społecznego - Zbigniewa Marcinkowskiego.

Szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach zmarł w poniedziałek w wieku 67 lat. Dziś (22 lipca) odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, wspomina Zbigniewa Marcinkowskiego, jako osobę działającą zawsze w interesie Kielc.

- Miałem okazję współpracować z nim przez prawie dwie kadencje w radzie programowej Polskiego Radia Kielce. Współpraca ze Zbigniewem Marcinkowskim nigdy nie była nacechowana konfliktowo. Był człowiekiem dążącym do wypracowania konsensusu. Jego pragnieniem był jak najlepszy rozwój Kielc - powiedział wicewojewoda.

Senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości wspomina zmarłego, jako dobrego kolegę z czasów, gdy obydwaj zasiadali w kieleckiej Radzie Miasta.

- Pamiętam go jako człowieka ciepłego oraz serdecznego, z którym można było rozmawiać na wiele tematów. Zbigniew Marcinkowski był moim kolegą jeszcze z czasów, gdy startowaliśmy wspólnie z jednej listy. Zawsze potrafiliśmy znaleźć nić porozumienia - powiedział senator.

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, mówi, że nagłe odejście współzałożyciela PO, a także wieloletniego kieleckiego radnego jest ogromną stratą.

- Zbigniew Marcinkowski był wyjątkowym człowiekiem. Żegnamy go dzisiaj z wielkim żalem i jakich słów byśmy nie użyli, to nie będziemy w stanie wyrazić tego, co czujemy. Był osobą zawsze uśmiechniętą, otwartą i życzliwą. Znałem go ponad 20 lat i w pewnym sensie był dla mnie politycznym ojcem, jednak takim, który nigdy nie karcił czy upominał. Wprost przeciwnie, służył pomocą oraz radą innym ludziom, nawet jeśli się z nimi nie zgadzał - mówi Artur Gierada.

Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach, w którym pracował Zbigniew Marcinkowski, mówi o nim jak niezwykle rzetelnym człowieku.

- Przez wiele lat był związany zawodowo ze śródmieściem i centrum Kielc. Kochał te miejsca. Tu mieszkał i pracował. Był społecznikiem, któremu nie brakowało optymizmu i życzliwości. Pracował do ostatniego dnia, realizując swoje cele i stojące przed nim zadania. Na zawsze pozostanie w naszych sercach - wspomina Krzysztof Miernik.

Urnę z prochami Zbigniewa Marcinkowskiego złożono na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

Zbigniew Marcinkowski był wieloletnim pracownikiem kieleckiego MZB. W latach 2002-2006 był kieleckim radnym z ramienia Porozumienia Samorządowego Wojciech Lubawski. W latach 2007-2010 w Radzie Miasta Kielce zasiadał z ramienia Platformy Obywatelskiej. W ostatnim czasie pełnił funkcję szefa PO w Kielcach, po rezygnacji Artura Kubca z tego stanowiska. Miał piastować to stanowisko do jesiennych wyborów. Był także, od 2017 roku, członkiem Rady Programowej Radia Kielce.

Reklama