Ostatnia szansa na udział w piekoszowskiej loterii podatkowej

Data publikacji: 13.05.2022 20:08
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Finał loterii podatkowej w 20221r. Na zdjęciu (od lewej): Barbara Drogosz - przewodnicząca rady gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa

Finał loterii podatkowej w 20221r. Na zdjęciu (od lewej): Barbara Drogosz - przewodnicząca rady gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jeszcze tylko do niedzieli, 15 maja, mieszkańcy gminy Piekoszów mogą przesyłać swoje zgłoszenia do tegorocznej II edycji loterii podatkowej. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody - zaznacza wójt Piekoszowa, Zbigniew Piątek.

- Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie osób zamieszkujących teren naszej gminy, którzy nie są tu zameldowani, do rozliczenia podatku PIT w miejscu zamieszkania. Pozyskane w ten sposób pieniądze znacząco zasilą samorząd, ponieważ mówimy tu o 38 proc. podatku dochodowego, które wracają do budżetu - przypomina.

Zgłoszeń można dokonywać już tylko drogą elektroniczną. Zbigniew Piątek mówi, że zainteresowanie loterią jest znaczne, jednak obecnie trudno ocenić, ile dokładnie osób zdecydowało się na udział w konkursie.

- Zgłoszenia do loterii można przesyłać przez stronę: rozliczpitwpiekoszowie.pl. Zgłoszenie w formie papierowej przyjmowaliśmy do piątku, 13 maja - dodaje Zbigniew Piątek.

Łączna wartość wszystkich nagród wynosi, podobnie jak w poprzednim roku, ponad 20 tys. zł.

Pierwszą nagrodą jest voucher turystyczny o wartości 4 tys. zł. Wśród pozostałych nagród są m.in. laptopy i rowery.

W 2021 roku z zapłaconych przez mieszkańców podatków do budżetu gminy Piekoszów wpłynęło niemal 14,5 mln zł. Dzięki pierwszej edycji loterii, wpływy z podatku PIT w gminie Piekoszów wzrosły o 2 mln zł.

Reklama