Ostatnia z działek w rejonie tzw. trójkąta bermudzkiego do sprzedania

Data publikacji: 13.09.2020 16:26
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2020. Kielce. Obszar tzw. trójkąta bermudzkiego

13.09.2020. Kielce. Obszar tzw. trójkąta bermudzkiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny budynek najprawdopodobniej powstanie w tzw. trójkącie bermudzkim w Kielcach. Władze miasta planują sprzedać następną działkę znajdującą się między ulicami Piotrkowską, Pelca i al. IX Wieków Kielc.

Jak informuje Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w kieleckim ratuszu, chodzi o działkę od strony ulicy Piotrkowskiej.

- To jest działka, która jest ostatnią z trzech, która „zamyka” główny obszar tzw. trójkąta bermudzkiego. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, przewidywane są tam trzy obszary funkcjonalne, zabudowane każdy z nich osobnym budynkiem. Przy czym, one mają ułożyć się w taki rodzaj trójkąta - mówi.

Dwa z tych obszarów są już zabudowane budynkami, które realizowała firma Apolloplast. To czy uda się zagospodarować także trzecią działkę, będzie zależeć od kieleckich radnych. Filip Pietrzyk zaznacza, że to oni będą musieli wyrazić zgodę na jej sprzedaż.

- Nieruchomość ma ok. 1,2 tys. metrów kwadratowych. Zgodnie z planem zagospodarowania, jeśli chodzi o jej przeznaczenie, to może być tam zabudowa usługowo-mieszkaniowa, czyli realnie na parterze lub pierwszym piętrze jakiś rodzaj usług, a powyżej może być także zabudowa mieszkaniowa, czyli analogicznie do tego sąsiedztwa, które już istnieje - dodaje.

Jeśli radni wyrażą zgodę na sprzedaż działki, wówczas urzędnicy przystąpią do jej wyceniania oraz ogłoszą przetarg. Filip Pietrzyk podkreśla jednak, że trzeba się liczyć z kwotą powyżej tysiąca złotych za metr kwadratowych. Sesja, podczas której radni będą głosować nad sprzedażą tej działki, odbędzie się 17 września.

Reklama