Ostrowczanie mogą pozyskać 10 milionów euro. Wystarczy podzielić się pomysłem

Data publikacji: 31.07.2020 17:40
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.07.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Karta pomysłu

31.07.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Karta pomysłu
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą zaprezentować swoje pomysły na rozwój miasta. W trzech instytucjach pojawią się tzw. karty pomysłu, które ostrowczanie będą mogli wypełnić.

Jak informuje prezydent Jarosław Górczyński, im więcej osób skorzysta z tej możliwości, tym lepiej dla miasta, które ma szansę na pozyskanie 43 mln zł na realizację ważnych dla miasta inwestycji. Chodzi o środki z tzw. funduszy norweskich, które rozdysponuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ostrowiec konkuruje z ponad 50 miastami. Aby jednak znaleźć się w ścisłej czołówce, samorząd musi sporządzić programy rozwoju lokalnego i instytucjonalnego. Do tego potrzebne są opinie mieszkańców. 

- Dzisiaj jesteśmy w czołówce i chcemy tę czołówkę utrzymać. Chcemy, aby Ostrowiec mógł skorzystać z tego bardzo dobrego dofinansowania, bo nie wymaga wkładu własnego, więc w całości te środki byłyby przeznaczone na nasze pomysły - mówi Jarosław Górczyński i dodaje, że ważne jest to, aby jak największa liczba mieszkańców wypełniła karty swoimi sugestiami.

W tym celu w lutym mieszkańcy wypełniali już ankiety na temat życia w mieście. Swoimi spostrzeżeniami podzieliło się niecałe 3 tys. osób. Niedawno odbyła się debata, w czasie której m.in. dyskutowano o potrzebach różnych grup społecznych. Teraz przyszedł czas na karty pomysłu.

- Będą dostępne w Ostrowieckim Browarze Kultury, urzędzie miasta i budynku MOSiR przy ulicy Mickiewicza. Jest też możliwość pobrania karty na stronie internetowej urzędu - informuje prezydent Jarosław Górczyński.

Wypełnioną kartę można pozostawić w wyznaczonych punktach lub wysłać elektronicznie do urzędu miasta.

31.07.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Karta pomysłuFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama