Ostrowiec oszczędzi, będzie więcej dróg

Data publikacji: 02.07.2020 13:30
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.07.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

02.07.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Inwestycje drogowe za 21 mln zł jeszcze w tym roku rozpocznie gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Zakończyły się przetargi na budowę i modernizację pięciu tras.

Najdroższa z nich to odcinek łączący ulicę Furmańską z ulicą Chrzanowskiego, który będzie kosztował prawie 17 mln zł. Jak informuje prezydent Jarosław Górczyński, tę inwestycję wykonać chciało aż 9 firm.

- Mieliśmy na to zadanie przeznaczone większe pieniądze. Tylko tu pojawiła się oszczędność w wysokości 660 tys. zł - informuje prezydent Jarosław Górczyński.

Oszczędności pojawiły się także w innych przetargach, m.in. na remont ulic Wardyńskiego i Piwnej, Ostrowieckiej, Dunalka i Bolesława Prusa. Fundusze zagospodarowane zostaną na remont zniszczonych asfaltowych, ale i szutrowych dróg w mieście. Chodzi o ulice: Podgórze, Zieloną, boczny odcinek ulicy Iłżeckiej w okolicy ulicy Prusa, a także chodnik na ulicy Mostowej.

- W sumie te oszczędności to 1,354 mln zł. Z tych pieniędzy chcemy podjąć się kolejnych inwestycji drogowych - wyjaśnia prezydent Jarosław Górczyński.

Włodarz miasta przekonany jest, że kolejne przetargi, które urząd będzie niedługo rozstrzygać, przyniosą kolejne oszczędności, dzięki którym wykonane zostaną następne zadania dotyczące infrastruktury. W tym roku Ostrowiec Świętokrzyski rozstrzygnie przetargi na kwotę ok. 50 mln zł.

Reklama