Ostrowiec walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Data publikacji: 20.06.2021 12:20
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Rajd Solo

20.06.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Rajd Solo
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Miłośnicy jazdy na rowerze z Ostrowca Świętokrzyskiego walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Aby zdobyć więcej punktów stowarzyszenie Ostrower zorganizowało Rajd Solo. To nietypowa impreza, ponieważ każdy może wsiąść na rower o dowolnej porze i jeździć ulubionymi trasami. Część osób zdecydowała się wyruszyć sprzed Ostrowieckiego Browaru Kultury. 

Jak mówi prezes Ostroweru Kamil Stelmasik, Ostrowiec o tytuł rowerowej stolicy Polski walczy po raz trzeci.  

- Bawimy się wspólnie z 53 miastami w Polsce. Ostrowiec jest obecnie na 20 miejscu. W naszym regionie trochę wyżej jest Skarżysko-Kamienna. Dzisiaj się spotkaliśmy, aby wzmocnić  rywalizację - mówi prezes.  

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy ściągnąć aplikację Aktywne Miasta, którą skonstruowano w Bydgoszczy. Korzystać z niej mogą także miłośnicy innych aktywności. Miłośnicy dwóch kółek, którzy zdecydowali się wesprzeć rywalizację ubolewają, że mieszkańcy innych miast są bardziej zmobilizowani.  

Dla niektórych rower to podstawowy środek komunikacji, a samochód zupełnie nie jest potrzebny. Pozwala też na pokonywanie dużych odległości i swoich słabości.  

Agnieszka Batóg, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że przy okazji kręci także kilometry dla swojej szkoły, która w tym roku świętuje 110-lecie powstania.  

- Z tej okazji organizujemy różne aktywności: rajdy piesze i rowerowe. Zbieramy 110 kilometrów i to kolejny powód dlaczego warto wziąć udział w tym rajdzie - mówi dyrektor szkoły.  

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca czerwca.

Reklama