Ostrowieccy wandale zatrzymani

Data publikacji: 22.09.2020 11:53
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.09.2020. Ostrowiec Św. Wybity dolny panel w drzwiach wejściowych klatki schodowej na jednym z osiedli

22.09.2020. Ostrowiec Św. Wybity dolny panel w drzwiach wejściowych klatki schodowej na jednym z osiedli
Fot. policja świętokrzyska

Doprowadzili do o uszkodzenia mienia, teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Chodzi o 17-latka i 26-letniego mieszkańca Ostrowca Św.

Jak informuje Ewelina Wrzesień, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., w sierpniu nieznany sprawca wybił dolny panel w drzwiach wejściowych klatki schodowej na jednym z osiedli. Wartość start została wyceniona na kwotę ponad 550 zł. Kilka dni później do ostrowieckich policjantów dotarła podobna informacja. Tym razem nieznany wandal uszkodził drzwi wejściowe jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane zostały na kwotę blisko 2 tys. zł.

Nad zatrzymaniem sprawców pracowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy w obydwu sprawach wykonali szereg ustaleń. Ostatecznie po analizie zebranych materiałów wczoraj stróże prawa zatrzymali dwóch podejrzanych o te przestępstwa.

Pierwszym z zatrzymanych wandali okazał się 17-latek, który odpowie za uszkodzenie mienia na terenie placówki oświatowej. Drugi z zatrzymanych to 26-letni mężczyzna, który będzie tłumaczył się przed sądem za uszkodzenie drzwi wejściowych do bloku. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama