Ostrowiecki batalion czeka na ochotników

Data publikacji: 27.04.2021 15:38
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Strefa munduru
27.04.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Siedziba 103. batalionu WOT

27.04.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Siedziba 103. batalionu WOT
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Trwa nabór do 103. Batalionu Lekkiej Piechoty Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednostka będzie zajmować koszary na Osiedlu Słonecznym, w budynku po dawnym gimnazjum.

Ppor. Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej informuje, że wyznaczono już pierwsze terminy szkoleń.

- Cały rok ochotnicy mogą się zgłaszać, aby zostać żołnierzem WOT. Najwcześniejszy termin szkolenia podstawowego to 12-27 czerwca, a drugi 3-18 lipca – informuje rzecznik.

Ochotnicy, którzy chcą służyć w WOT, muszą spełnić konkretne wymagania: mieć ukończone 18 lat, posiadać polskie obywatelstwo, ukończoną szkołę minimum podstawową, być niekaranym, zdrowym psychicznie i fizycznie.

- Mogą się zgłaszać do WKU właściwych do swojego rejonu zamieszkania. Mówimy tu o Kielcach, Sandomierzu i Busku-Zdroju. Tam ochotnicy mogą kierować wnioski o powołanie do służby – wyjaśnia Daniel Woś.

Ostrowiecki batalion będzie liczył 600 żołnierzy z północnych powiatów regionu tzn. ostrowieckiego, starachowickiego, skarżyskiego i koneckiego. Osoby, które już są żołnierzami WOT-u, ale chcą przenieść się do Ostrowca, mogą to zrobić. Muszą taką chęć przedstawić swojemu przełożonemu.

Na wszelkie pytania odpowiedzą rekruterzy, z którymi można skontaktować się poprzez stronę internetową WOT oraz pod numerem telefonu 792 186 461.

Reklama