Ostrowiecki batalion WOT coraz większy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 24.10.2021 19:55
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Strefa munduru
24.10.2021. Ostrowiec Św. Przysięga żołnierzy 103. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT

24.10.2021. Ostrowiec Św. Przysięga żołnierzy 103. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

103. Batalion Lekkiej Piechoty WOT rośnie w siłę. Jego szeregi zasiliło kolejnych 40 osób. Łącznie działa w nim już ok. 200 osób. Przedstawiony został także dowódca tej nowo utworzonej formacji. Jak informowaliśmy, został nim ppłk Grzegorz Stęplewski.

Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, płk. Piotr Hałys informuje, że łącznie w regionie jest już 1,7 tys. żołnierzy. Jak podkreśla, służby mundurowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

– Zaangażowanie żołnierzy nie słabnie, zainteresowanie też nie. W grudniu odbędzie się jeszcze jedna przysięga – zapowiada dowódca i podkreśla, że należy się cieszyć z faktu, że obywatele chcą służyć w WOT i wspierać w razie potrzeby mieszkańców ze swojego terenu.

W ostrowieckim batalionie jest już ok. 200 żołnierzy. Wśród nich szer. Weronika Młodzińska z powiatu koneckiego. Ma 20 lat, ale już wie, że swoje życie chce związać z mundurem.

– Dużo słyszałam o tej służbie, poczytałam, zaciekawiło mnie to i pomyślałam, że właściwie dlaczego miałabym nie spróbować? Chciałabym, aby mundur był już moim życiem – mówi Weronika Młodzińska.

Senator Jarosław Rusiecki przypomina, że to już druga przysięga żołnierzy WOT na ostrowieckim Rynku. Cieszy go, że ostrowiecki batalion zaczyna się rozwijać i może zrealizować zadania, do których został powołany, czyli służyć lokalnej społeczności.

– Ochotnicy ze świętokrzyskiej brygady pomagają ochraniać granicę polsko-białoruską – mówi senator. Parlamentarzysta dodaje, że wróciło do Ostrowca Św. wojsko, które funkcjonowało w mieście w czasach II Rzeczpospolitej.

Ostrowiecki batalion będzie liczył 600 żołnierzy z północnych powiatów regionu: ostrowieckiego, starachowickiego, skarżyskiego i koneckiego. Część żołnierzy została już przeniesiona z batalionów kieleckiego i sandomierskiego, w związku z czym mogą pełnić służbę już w swoim rejonie.

Reklama