Ostrowiecki szpital zakupi sprzęt za ponad milion złotych

Data publikacji: 06.10.2020 16:02
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.10.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Od lewej Andrzej Gruza - dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św., Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki, poseł Andrzej Kryj

06.10.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Od lewej Andrzej Gruza - dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św., Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki, poseł Andrzej Kryj
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Milion złotych z rezerwy budżetu państwa trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzięki wsparciu szpital zakupi niezbędne sprzęty, które pozwolą podnieść jakość leczenia.

Jak informuje starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, wniosek o przyznanie pieniędzy do Prezesa Rady Ministrów został wysłany w tym roku.

- Opiewał na 1,3 miliona złotych. Dostaliśmy milion złotych i starostwo ze swoich środków dokłada 250 tysięcy złotych - informuje starosta Marzena Dębniak.

Duże podziękowania starosta kieruje do posła Andrzeja Kryja, który dopilnował, by odpowiednie osoby zainteresować sprawą ostrowieckiej lecznicy. Parlamentarzysta podkreśla, że wniosek bardzo mocno wsparł Mateusz Morawiecki.

- To są środki przyznane indywidualną decyzją premiera dla powiatu ostrowieckiego. Wniosek daje gwarancję, że środki zostaną wykorzystane z myślą o mieszkańcach powiatu ostrowieckiego, ale i wszystkich pacjentach szpitala - mówi Andrzej Kryj.

Szpital od dłuższego czasu boryka się z niedoinwestowaniem, a dodatkowy milion złotych i wsparcie powiatu posłużą ważnym zakupom. Jak informuje dyrektor naczelny szpitala Andrzej Gruza, dokupiony będzie sprzęt do pomieszczeń centralnej sterylizacji.

- Brakuje dwóch myjni przelotowych i jednej myjni ultradźwiękowej. Druga rzecz to oddział okulistyki, gdzie zostaną zakupione sprzęty służące do operacji na gałce ocznej, bardziej skomplikowanych, niż zaćma - mówi Andrzej Gruza.

Dzięki dokupieniu specjalistycznego sprzętu dla okulistyki szpital będzie mógł otworzyć poradnię oraz ubiegać się o akredytację na szkolenie młodych lekarzy okulistów, czyli rezydentów.

Ponadto, na chirurgię urazowo-ortopedyczną trafi nowy artroskop do operacji kolan. Na oddział intensywnej terapii zakupiony zostanie także moduł hemodynamiczny do pomiaru rzutów serca.

Reklama