Ostrowieckie starostwo potrzebuje 55 milionów złotych

Data publikacji: 28.07.2021 18:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2021. Ostrowiec Św. Spotkanie o wnioskach z pierwszej transzy Programu Inwestycji Strategicznych. Na zdjęciu (od lewej):  Andrzej Jabłoński - wicestarosta ostrowiecki, Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki

28.07.2021. Ostrowiec Św. Spotkanie o wnioskach z pierwszej transzy Programu Inwestycji Strategicznych. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Jabłoński - wicestarosta ostrowiecki, Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Remonty dróg powiatowych będących w najgorszym stanie technicznym, budowa stadionu międzyszkolnego i ścieżki rowerowej - to pomysły Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na wykorzystanie pieniędzy z pierwszej transzy Programu Inwestycji Strategicznych. Wnioski zostały złożone we wtorek.

Jak informowaliśmy, samorząd konsultował się z włodarzami gmin, aby ustalić najważniejsze inwestycje, które muszą zostać pilnie wykonane. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak mówi, że inwestycja zgłoszona w puli do 5 mln zł to budowa ścieżki rowerowej z Ostrowca do Dębowej Woli. Drugi, droższy wniosek dotyczy stadionu międzyszkolnego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego.

- Inwestycja dotycząca boiska pod względem prawnym jest kompletnie przygotowana. Przewidywana wartość to ok. 18 mln zł - mówi starosta. Dodaje, że prace w założeniach mają też objąć budowę miejsc parkingowych i zakupu tablicy do wyświetlania wyników.  

Trzeci wniosek, bez ograniczeń finansowych, poświęcony jest drogom powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim i innych gminach. Jak informuje wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński, to wniosek opiewający na 36 mln zł.

- Jest związany z drogami, które mają największą intensywność ruchu i są w najgorszym stanie technicznym - informuje wicestarosta.

Dotyczy to remontu byłej drogi nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim od ulicy Sosnowej do obwodnicy miasta oraz byłej drogi wojewódzkiej 755 w Ćmielowie, a także remontu ulic: Świętokrzyskiej od Traugutta do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego oraz ulicy Żeromskiego od ul. Sienkiewicza do Świętokrzyskiej.

W sumie, wszystkie trzy wnioski powiatu ostrowieckiego opiewają na ponad 55 mln zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama