Oszuści mają nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy

Data publikacji: 03.08.2021 12:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod tę instytucję. Tym razem chodzi o metodę „na loterię”. Za jej pomocą sprawcy próbują wyłudzić pieniądze od osób zaszczepionych przeciw COVID-19, które zdecydowały się wziąć udział w loterii nagród, ogłoszonej przez rząd, informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

- Oszuści dzwonią i informują pacjentów, że wygrali leki nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale by je otrzymać muszą opłacić przesyłkę z nagrodą. Uczulam wszystkich, że leki nie są nagrodą w loterii. W tej akcji można wygrać między innymi gotówkę, hulajnogi oraz samochód. Pamiętajmy też, że jeżeli dana osoba zdobędzie którąś z tych nagród, zostanie o tym poinformowana poprzez sms - mówi rzecznik.

Beata Szczepanek jednocześnie przypomina, że nie każdy zaszczepiony przeciw COVID-19 automatycznie weźmie udział w trwającej Loterii Narodowego Programu Szczepień.

- W loterii może wziąć udział osoba zaszczepiona przeciw COVID-19, która wypełni odpowiedni formularz na portalu pacjent.gov.pl. Chęć uczestnictwa w loterii można też zgłosić, dzwoniąc na numer infolinii 989 - dodaje Beata Szczepanek.

Dotychczas oszustwo metodą „na loterię” nie dotknęło mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Natomiast osoby, które padły ofiarami tego procederu mogą zgłaszać się do NFZ lub do najbliższej jednostki policji.

Tagi do tego wpisu
Reklama