Oszuści z powiatu ostrowieckiego trafili w ręce policji

Data publikacji: 10.06.2020 15:00
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.06.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Zatrzymany

10.06.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Zatrzymany
Fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowieccy policjanci zatrzymali troje mieszkańców powiatu. 43-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 62 i 28 lat usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa i oszustwa komputerowego.

W miniony piątek dyżurny ostrowieckiej policji otrzymał zgłoszenie o przełamaniu zabezpieczeń konta bankowego 36-latka z powiatu włoszczowskiego. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, do zdarzenia miało dojść tego samego dnia rano. Mężczyzna otrzymał wiadomość SMS dotyczącą konieczności aktualizacji aplikacji służącej do śledzenia przesyłek. Informacja ta była podpisana jako „Ważna”. Po otworzeniu zamieszczonego w wiadomości linku pokrzywdzony automatycznie został przekierowany na stronę swojego banku. Okazało się, że strona była fałszywa.

36-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Zauważył, że z jego konta zniknęło łącznie 19 tys. zł. Pieniądze zostały przelane na rachunek jednej z placówek bankowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci natychmiast udali się do banku i zatrzymali 43-letnią mieszkankę miasta i jej 62-letniego wspólnika. Przestępcy trafili do aresztu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali powiązanego ze sprawą 28-letniego mieszkańca gminy Ćmielów.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec obydwu mężczyzn zostawał środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama