Ożarowski klub seniora będzie większy

Data publikacji: 20.06.2020 15:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2020 Ożarów. Rozbudowa klubu seniora

20.06.2020 Ożarów. Rozbudowa klubu seniora
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Rozpoczęła się rozbudowa siedziby klubu „Senior Plus” w Ożarowie. Jednostka, która powstała w 2018 roku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem starszych mieszkańców. Tak dużym, że czasami brakuje miejsca podczas różnych wydarzeń. W związku z tym gmina podjęła kroki, żeby rozbudować obiekt.

Kierownik placówki Elżbieta Gronek informuje, że funkcjonuje dom dzienny dla 20 osób, które mają zagwarantowane wyżywienie oraz opiekę. Jest także klub seniora, wokół którego zgromadzonych jest około 120 osób. W czasie większych wydarzeń, np. dnia kobiet, budynek przeżywa oblężenie.

- Jest ciasno, szczególnie w czasie imprez i zabaw tanecznych. Mamy dużą salę, ale ona jest za mała - mówi Elżbieta Gronek.

Jak informuje Paweł Rędziak, zastępca burmistrza Ożarowa, z budżetu gminy na rozbudowę przeznaczono 200 tys. zł. Prace polegają na dobudowaniu około 100 metrów kwadratowych powierzchni kosztem werandy. Dzięki temu z klubu seniora będzie mogło skorzystać o ok. 30 osób więcej.

- Ponadto otrzymaliśmy dofinansowanie z RPO na dodatkowe zajęcia - kulinarne, artystyczne czy rękodzieło, więc nasza oferta tutaj będzie też poszerzona - informuje Paweł Rędziak.

Jak dodaje, każdego roku w gminie przybywa ponad 100 seniorów. Inwestycję w budowę „Senior Plus” uważa za trafioną. Od czerwca funkcjonują też trzy filie tej jednostki w miejscowościach Lasocin, Jakubowice i Pisary. Łącznie dla 45 osób.

Rozbudowa ożarowskiego budynku potrwa do końca września.

Reklama