Pacjenci z Kielc przewożeni do izolatorium

Data publikacji: 06.10.2020 14:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Na zdjęciu: oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Na zdjęciu: oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pacjenci zakażeni COVID-19, przebywający na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego są przewożeni do izolatorium, które utworzono przy ulicy Urzędniczej w Kielcach.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski informuje, że do miejsca izolacji przewiezionych zostanie 30 pacjentów, a dzięki temu na oddziale przy ulicy Radiowej zwolnią się łóżka dla kolejnych chorych.

- Mówię o pacjentach, którzy nie wymagają intensywnego leczenia, a jedynie izolacji w warunkach pozadomowych. Mamy podpisaną umowę opcjonalną, czyli w zależności od sytuacji będziemy zwiększać liczbę łóżek. Na razie zakontraktowaliśmy 30 miejsc - mówi wojewoda.  

W razie potrzeby, w izolatorium jest możliwość przyjęcia nawet ponad 100 pacjentów zakażonych koronawirusem, ale nie wymagających opieki lekarskiej. Jak dodał Zbigniew Koniusz, od dzisiaj nastąpiła zmiana funkcjonalności szpitala MSWiA przy ulicy Ogrodowej w Kielcach, który od dzisiaj także będzie szpitalem dedykowanym osobom chorym na COVID-19 lub podejrzanym o zakażenie patogenem. W tym szpitalu jest około 60 miejsc.   

- Jeszcze dziś będzie wydana będzie decyzja o przekształceniu w całości szpitala MSWiA przy ulicy Ogrodowej na szpital tzw. drugiego COVID-19, którzy wymagają leczenia szpitalnego - dodał Zbigniew Koniusz.

W sumie w województwie świętokrzyskim jest około 200 miejsc na oddziałach zakaźnych i w izolatoriach, gdzie mogą przebywać osoby zakażone koronawirusem lub podejrzane o zarażenie tym patogenem.

Reklama