Paczki dla powstańców warszawskich od polskich rolników i przetwórców

Data publikacji: 04.10.2020 19:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor kieleckiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Na zdjęciu: Jacek Toś - dyrektor kieleckiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Polscy rolnicy i przetwórcy przekazali artykuły spożywcze, z których przygotowano około 900 paczek dla powstańców warszawskich. Akcję zorganizował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w podzięce za trud i poświęcenie powstańców, dla podkreślenia, że naród polski wciąż o nich pamięta i docenia.

- Tak jak w sierpniu 1944 roku powstańcy walczyli o wolność naszego kraju, o lepszy byt, byli prawdziwymi patriotami, tak teraz my zaapelowaliśmy o patriotyzm konsumencki. Artykuły, które weszły w skład paczek mogli przekazywać wyłącznie ci rolnicy i producenci, który mają prawo używania znaku Produkt Polski – powiedział Jacek Toś, dyrektor oddziału regionalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach.

W skład paczek dla powstańców warszawskich weszło 18 różnych produktów m.in. miód, olej, produkty piekarnicze, mięsne, owoce i warzywa .Ofiarność rolników była bardzo duża.

- Mimo upływu lat powstanie warszawskie ma duże zrozumienie wśród społeczeństwa, ludzie są szczodrzy wspierając powstańców. Jeden z największych polskich zrywów narodowych XX wieku jest pamiętany i szanowany, bo on mówił o tym, że chcemy Polski  własnej, wolnej i niezależnej, takiej, jaką mamy w tej chwili - stwierdził Jacek Toś, dyrektor KOWR w Kielcach.

Do 300 powstańców mieszkających poza Warszawą paczki dostarczyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama