Panie z Koła Gospodyń Wiejskich angażują do wspólnego sprzątania wsi

Data publikacji: 10.10.2020 07:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Koło Gospodyń Wiejskich w Chwałkach w gminie Obrazów zainicjowało wspólne, społeczne sprzątanie wsi. Akcja odbędzie się dzisiaj. To pierwsza taka inicjatywa w tej miejscowości.

Jak powiedziała Klaudia Tajs, prezes KGW „Chwałowianki”, panie co tydzień spacerują z kijkami do nordic walking po Chwałkach i zauważyły, że w miejscowości jest bardzo dużo śmieci. Uważają, że część z nich ewidentnie została przywieziona z zewnątrz.

Podczas dzisiejszej akcji zebrane zostaną drobne odpady, a dzikie wysypiska zostaną udokumentowane na zdjęciach, które następnie będą przesłane do odpowiednich służb, aby zajęły się usunięciem odpadów.

Akcja sprzątania Chwałek przebiegać będzie zgodnie z wytycznymi związanymi z koronawirusem. Uczestnicy będą podzieleni na grupy. Do ich dyspozycji będą posegregowane worki na śmieci oraz rękawiczki. Trzeba mieć własną maseczkę.

Ideę „Chwałowianek” wsparła Fundacja „Nasza Ziemia”, przekazując wyposażenie do sprzątania, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Starostwo Powiatowe, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy akcji dostaną upominki. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich podaruje od siebie upominek dla starszych uczestników wspólnego sprzątania wsi.

Początek o godzinie 15 przy świetlicy wiejskiej. Całość zakończy się ogniskiem.

Reklama