Państwowe spółki wspierają szpitale w regionie

Data publikacji: 24.05.2021 14:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.05.2021 Staszów. Konferencja wiceminister Anny Krupki przed szpitalem w Staszowie. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Wojtasik - dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie,  Bogusław Rybacki - prezes  Enea Elektrownia Połaniec, Anna Krupka - wiceminister  kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Paweł Szczeszek - prezes zarządu Grupy Enea, Józef Zółciak - starosta staszowski, Tomasz Szczegielniak wiceprezes zarządu  Enea S.A.

24.05.2021 Staszów. Konferencja wiceminister Anny Krupki przed szpitalem w Staszowie. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Wojtasik - dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie, Bogusław Rybacki - prezes Enea Elektrownia Połaniec, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Paweł Szczeszek - prezes zarządu Grupy Enea, Józef Zółciak - starosta staszowski, Tomasz Szczegielniak wiceprezes zarządu Enea S.A.
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

250 tys. zł od Grupy Enea otrzymał Szpital Powiatowy w Staszowie. Pieniądze zostały wykorzystane na zakup wyposażenia poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Staszowie wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka.

- Cieszę się, że dzięki moim apelom to wsparcie popłynęło do staszowskiego szpitala, bo to jest pomocne również w leczeniu COVID-19. Świadczy to o tym, że spółki skarbu państwa  wspierały i wspierają służbę zdrowia w tej trudnej sytuacji jaką jest epidemia. Także szpital w Busku otrzymał  w sumie ponad 360 tys. zł na walkę z pandemią. Tylko w pierwszej fazie tych zmagań spółki skarbu państwa oraz inne instytucje państwowe przekazały w sumie ponad 1 mln zł do świętokrzyskich szpitali - przypomniała wiceminister Krupka.

Teraz do tych placówek płyną  pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Prezes zarządu Grupy Enea Paweł Szczeszek stwierdził, że spółka stara się pomagać na wielu obszarach życia ponieważ jest firmą odpowiedzialną społecznie, robi to od wielu lat i nie zamierza rezygnować z tej polityki, zwłaszcza teraz gdy jest tyle problemów wynikających z pandemii. Podziękował całemu personelowi medycznemu za trud włożonej pracy w walkę z epidemią.

24.05.2021 Staszów. Konferencja wiceminister Anny Krupki przed szpitalem w Staszowie. Na zdjęciu (od lewej): Agnieszka Wojdan - członek zarządu ds. finansowych Enea Elektrownia Połaniec, Jolanta Wójtowicz - przewodnicząca komisji zdrowia w radzie powiatu staszowskiego, Bogusław Rybacki - prezes Enea Elektrownia Połaniec, Paweł Wojtasik - dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie ( przy mikrofonie), Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Paweł Szczeszek - prezes zarządu Grupy Enea, Józef Zółciak - starosta staszowski, Tomasz Szczegielniak - wiceprezes zarządu Enea S.A.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Paweł Wojtasik, p.o dyrektora Szpitala Powiatowego w Staszowie poinformował, że pieniądze od Grupy Enea  wykorzystano głównie przy zakupie jednorazowego sprzętu medycznego, a także sześć urządzeń do terapii wysokotlenowej, ssaków oraz sprzętu do sali pooperacyjnej.

- Kolejne lata pokazują, że szpital w Staszowie może liczyć na wsparcie Grupy Enea. To nie jest tylko ostatni rok czy dwa lata, zawsze odczuwamy to wsparcie, za co bardzo dziękuję - dodał.

Starosta staszowski Józef Żółciak stwierdził, że nawet przy dobrym wyposażeniu medycznym jakim dysponuje lecznica, zawsze są potrzeby bieżące dlatego tak istotna jest pomocna dłoń Grupy Enea. Szpital w Staszowie jest bardzo ważną instytucją. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy powiatu staszowskiego ale i innych części regionu.

Reklama