Park Etnograficzny w Tokarni pełen turystów

Data publikacji: 09.05.2021 17:50
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021 Tokarnia. Turyści w Parku Etnograficznym

09.05.2021 Tokarnia. Turyści w Parku Etnograficznym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że Park Etnograficzny w Tokarni zapełnili turyści. Można było nie tylko pospacerować, ale również wejść do zabudowań. Wiele osób było w skansenie pod raz pierwszy.

Jak mówiły - to wspaniała okazja, aby przenieść się do dawnych, odległych czasów.

Państwo Małgorzata i Grzegorz przyjechali z Wrocławia. Skansen ich zachwycił. Najbardziej podobała się im szkoła i wiatraki z drugiej połowy XIX i początku XX wieku.

- Wrażenie na mnie zrobiła szkoła. Jest zupełnie inna, niż ta z dzisiejszych czasów. W klasach stały stoliki, na nich kałamarze i pióra. Można było sobie wyobrazić, jak dawniej się uczono. Zainteresowało mnie również mieszkanie nauczycielki obok szkoły - mówiła pani Małgorzata.

Panu Grzegorzowi najbardziej podobały się wiatraki.

- Ich konstrukcja i sposób działania wzbudziły mój zachwyt. Aż niewiarygodne, że takie nowoczesne na owe czasy wiatraki mogły funkcjonować i służyć ludziom do pomocy - podkreślił.

Skansen w Tokarni zwiedził również Mikołaj Sierecki wraz rodzicami Sabiną i Łukaszem oraz bratem Szymonem. Zwrócił uwagę na wiatraki oraz stare domy.

- Było w nich mnóstwo zabytkowych rzeczy, takich jak na przykład stary aparat fotograficzny. Zainteresowały mnie również piece, które znajdowały się w domach, a także szkoła i ławki, których nigdy przedtem nie widziałem - mówił.

Park Etnograficzny w Tokarni czynny jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00. Bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy 10 zł.

Reklama