Park miejski w Chęcinach z atrakcjami dla każdego [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 04.04.2021 10:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.04.2021. Chęciny. Park miejski

04.04.2021. Chęciny. Park miejski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Chęcinach został oddany do użytku park miejski. Znajduje się pomiędzy starym miastem, a osiedlem Północ. Powstał na byłych terenach poprzemysłowych na obszarze prawie 2 ha - informuje Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

- To był teren, który odstraszał mieszkańców. Znajdowały się tam relikty przeszłości, które szpeciły miasto, budynki po byłej ubojni, która już od kilkudziesięciu lat nie funkcjonowała - mówi Robert Jaworski.

Jak dodał, na zaniedbanym dotychczas terenie wybudowano alejki spacerowe, siłownię zewnętrzną, altany oraz oczko wodne, nad którym zamontowano pomost. Powstał także ogród francuski, dwa place zabaw oraz miejsca do jazdy na rowerach i rolkach. Jak dodał Robert Jaworski, cały teren został oświetlony i jest monitorowany.

- Atrakcje powstały dla każdej grupy wiekowej. Myślę, że stworzyliśmy teren, który jest wizytówką naszego miasta. Na turystach na pewno będzie robił wrażenie, ale park dedykowany jest przede wszystkim dla mieszkańców, ponieważ w naszym mieście dotychczas nie było takiego miejsca - dodał Robert Jaworski.

Budowa parku miejskiego, która zaczęła się w 2019 roku, kosztowała 6,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 5 mln zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama