Park w Sandomierzu doczeka się rewitalizacji

Data publikacji: 09.09.2020 14:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2020. Sandomierz. Park miejski

28.07.2020. Sandomierz. Park miejski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Firma z Oświęcimia przeprowadzi rewitalizację parku miejskiego w Sandomierzu. Inwestycja ze względu na spadek dochodów miasta w związku z koronawirusem miała być przełożona na przyszły rok. Jednak sytuacja finansowa miasta polepszyła się i prace zostaną przeprowadzone wcześniej.

Inwestycja kosztować będzie 3,3 mln złotych. Miast otrzymało na ten cel 60-procentowe unijne dofinansowanie. 

Jak powiedział burmistrz Marcin Marzec, park czeka gruntowna przebudowa. Rozebrane zostaną  istniejące alejki, aby wybudować nowe. Pojawią się ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci, nowe oświetlenie, monitoring oraz nowa zieleń, rośliny i kwiaty. Obecnie dominują tam drzewa, w których bardzo chętnie budują swoje gniazda gawrony. Jest ich dużo i są uciążliwe, ponieważ zanieczyszczają park. Część gniazd zostanie zlikwidowana - zapowiada burmistrz Marcin Marzec.

Mieszkańcy Sandomierza w rozmowie z Radiem Kielce są zadowoleni z inwestycji. Jak mówią, teraz to dość ponure i mało atrakcyjne miejsce. W pierwszym etapie rewitalizacji parku powstał plac zabaw, fontanna oraz toalety. Park znajduje się w centrum miasta i po zmianach na pewno będzie chętnie odwiedzany przez rodziny i seniorów - mówili nasi rozmówcy.

Umowa z firmą na realizację prac będzie podpisana w połowie września. Wtedy też określony zostanie termin zakończenia robót.

Sandomierz. Koncepcja odnowienia parku miejskiegoFot. UM Sandomierz

Reklama