Parlamentarzyści PiS dziękują wyborcom z powiatu ostrowieckiego

Data publikacji: 13.07.2020 16:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.07.2020. Ostrowiec Św. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, Andrzej Kryj - poseł PiS

13.07.2020. Ostrowiec Św. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, Andrzej Kryj - poseł PiS
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, senator Jarosław Rusiecki oraz poseł Andrzej Kryj, dziękują wyborcom z powiatu ostrowieckiego za oddanie głosu na Andrzeja Dudę. W tym powiecie urzędujący prezydent wygrał z Rafałem Trzaskowskim we wszystkich gminach, łącznie z Ostrowcem Św.

Senator Jarosław Rusiecki zauważa, że wynik prezydenta Dudy jest lepszy o 2 mln głosów, niż pięć lat temu. Dziękuje także za uczestnictwo w wyborach oraz osobom, które zaangażowały się w kampanię.

- Nasi mieszkańcy dali w ten sposób wyraz, że angażują się w sprawy publiczne, sprawy, które są w obszarze zainteresowań każdego dorosłego i świadomego mieszkańca powiatu ostrowieckiego - mówi senator Jarosław Rusiecki.  

Z kolei poseł Andrzej Kryj przypomina, że niedzielne głosowanie było świętem demokracji i znaczenie tego święta podkreśla wysoka frekwencja. Zdaniem parlamentarzysty, to oznaka, że coraz bardziej angażujemy się w sprawy publiczne.

Andrzej Kryj mówi, że w czasie kampanii wyborczej działacze PiS spotykali się z ogromną życzliwością wyborców Andrzeja Dudy, ale także przeciwnikami, którzy potrafili dyskutować w sposób kulturalny i merytoryczny.

- Jestem przekonany, że wszyscy ci, którzy poszli na wybory, mają jeden wspólny cel, czyli dobro Rzeczpospolitej. Może widzimy różne drogi, które do tego celu prowadzą, ale on powinien nas łączyć i wierzę, że tak będzie - twierdzi poseł Andrzej Kryj.

W powiecie ostrowieckim zagłosowało 62,04 proc. uprawnionych. Najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Bałtów - 67,84 proc.

Reklama